Biznes

3 sytuacje, w których warto wykorzystać bindownicę

Drukarka, kserokopiarka, niszczarka. Obecność tych urządzeń w biurze nikogo nie dziwi. Szerokie zastosowanie, a także częstotliwość korzystania z poszczególnych urządzeń sprawia, że ciężko wyobrazić sobie bez nich pracy. Jednak to nie wszystkie urządzenia, jakie dostępne są na rynku. Szczególnie niedocenianym i stosunkowo rzadko spotykanym jest bindownica. Na pozór wydawać by się mogło, że nie jest ona niezbędna w pracy, jednak jej zastosowanie oraz możliwości sprawiają, że znacznie ułatwi codzienność w biurze.

Porządkowanie i archiwizacja dokumentów

Bindownica pozwala na szybkie uporządkowanie dokumentów. Świetnie sprawdzi się w każdym biurze zarówno do ich archiwizacji, jak i bieżącego przechowywania dokumentów z danej kategorii. Dzięki możliwości doboru różnych kolorów rantów, z łatwością odszukać będziemy mogli potrzebną nam partię dokumentów. To świetna alternatywa dla teczek, w których przechowywanie dokumentów jest wygodne, jednak ich przeglądanie już nie. Istotną zaletą bindowania jest brak możliwości przemieszania kartek przez osobę przeglądającą. Oznacza to, że raz usystematyzowane dokumenty, pozostaną w takiej samej, niezmienionej formie przez cały czas. W odróżnieniu od segregatorów, przechowywanie zbindowanych dokumentów zajmuje mniej miejsca, poszczególne ich partie są lżejsze i wygodniejsze do korzystania z nich.

Przygotowywanie materiałów szkoleniowych

Kolejnym zastosowaniem bindownicy jest możliwość przygotowania materiałów szkoleniowych i promocyjnych. Oprawione dokumenty nie tylko znacznie lepiej prezentują się, ale także są odporne na zniszczenie. W przypadku materiałów szkoleniowych istotną zaletą ich bindowania, jest możliwość wykorzystywania ich już podczas pracy. Korzystanie z usystematyzowanych i spiętych kartek papieru nie powoduje tworzenia się zbędnego bałaganu na biurku. W odróżnieniu od prezentacji pozwalają na powtórne analizowanie poszczególnych zagadnień przez nowo przyjętych pracowników, bądź uczestników szkolenia. 

Tworzenie zestawień i prezentacji

Każda, nawet najmniejsza firma, raz na kwartał czy półrocze przygotowuje zestawienie wyników finansowych i ogólnych danych firmy. Jedni decydują się na przedstawienie raportów w formie cyfrowej, w postaci tabelek w Excelu, inni w tym celu wykorzystują stworzone wcześniej prezentacje. Świetnym uzupełnieniem, które pozwoli na dokładną analizę stanu firmy przez poszczególne osoby, jest przygotowanie dokumentów w formie papierowej. Z wykorzystaniem bindownicy, możemy zebrać wszelkie niezbędne informacje i dane, w wygodnej papierowej formie. Oprócz dawki solidnej wiedzy na temat finansów czy sprzedaży dokumenty prezentują się estetycznie. Wręczenie tak przygotowanych zestawów przed rozpoczęciem konferencji, pozwala na swobodne korzystanie z nich podczas poszczególnych wystąpień, zaznaczenia na nich najważniejszych informacji, tworzenia notatek, a na koniec, zabranie ich ze sobą. 

Related posts

Kto może skorzystać z ulgi na IPO?

Jak zadbać o porządek w biurze?

UX/UI Design: Jak zaprojektować stronę, która zaspokoi potrzeby Klientów i zwieńczy transakcję?