Biznes

Czego nie może zabraknąć w żadnej firmie sprzątającej?

Firmy sprzątające zawodowo zajmują się utrzymywaniem czystości. Obiekty o rozmaitym przeznaczeniu oraz często duże, trudne do posprzątania przestrzenie wymagają profesjonalnych preparatów. Tego typu środki charakteryzują się maksymalną skutecznością i bezpieczeństwem. Produkty, które są używane przez firmy sprzątające to na przykład: emulsje metalizowane, profesjonalne środki do czyszczenia, dezynfekcji i odtłuszczania, preparaty do WC i wiele innych. Na rynku istnieje sporo różnorodnych produktów chemii gospodarczej, które wspierają pracę przedsiębiorstw zajmujących się profesjonalnym przywracaniem czystości. Istnieje grupa preparatów, które obowiązkowo powinny znajdować się na wyposażeniu każdej firmy sprzątającej.

Środki do mycia podłóg 

Osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie w firmie sprzątającej powinna mieć świadomość, że pracownicy natrafiają na różnego rodzaju posadzki. Użycie niewłaściwego preparatu przez personel może nie tylko nie przynieść odpowiedniego efektu, ale nawet dokonać szkody. Z tego względu profesjonalne środki czystości służące do mycia podłóg powinny obejmować możliwość mycia podłogi PCV, parkietów, gresów i płytek ceramicznych. Dodatkowo należy w zależności od potrzeb brać pod uwagę preparaty do innych powierzchni. Warto jest w tym wypadku inwestować w środki czystości dla firm sprzątających, które mają właściwości antypoślizgowe.

Profesjonalne środki do mycia sanitariatów i łazienek

Chemia gospodarcza przeznaczona do wszelkich pomieszczeń sanitarnych to środki do doczyszczania oraz mycia i dezynfekcji. Stosowanie profesjonalnych środków czyszczących w tych pomieszczeniach daje gwarancję zachowania wysokiego poziomu higieny, która jest najważniejsza dla klientów. Stosowanie preparatów usuwających kamień, naloty, rdzę, kurz i resztki mydła powinno odbywać się z zachowaniem ostrożności. Środki tego typu często działają drażniąco na oczy i skórę.

Środki do mycia szyb, mebli oraz sprzętu i stali

Środki czystości dla firm sprzątających przeznaczone do mycia szyb i luster są wyposażone w końcówkę spieniającą, tzw. trigger. Dzięki istnieniu piany mycie tych powierzchni jest bardziej skuteczne, a preparat pozostaje na nich na dłużej. Niektóre profesjonalne środki czyszczące posiadają zwykłą nakrętkę, ale można je rozlewać do pojemników z końcówką spieniającą. Przy sprzątaniu biurowców tego typu preparaty zużywane są na masową skalę.

Środki do mycia tapicerek ze skóry

Bez względu na to, czy do sprzątania jest wnętrze samochodu, powierzchnia kanapy w salonie lub inne skórzane obicie, każda firma sprzątająca powinna mieć na stanie środki do mycia tapicerek ze skóry. Chemia gospodarcza do takiego zastosowania nie może niszczyć czyszczonego materiału, który mimo wszystko jest delikatny. Stosowane są specjalne płyny do impregnacji (nasycenia środkami konserwującymi), pielęgnacji oraz czyszczenia skórzanych powierzchni.

Uniwersalne płyny do mycia

Te produkty to profesjonalne środki czyszczące, które nadają się niemal do każdej powierzchni. Nie mają agresywnego działania i w związku z tym są całkowicie bezpieczne zarówno dla skóry osoby sprzątającej, jak i czyszczonej powierzchni. Uniwersalne preparaty powstają niejednokrotnie na bazie alkoholu.  Dostępne są zwykle w różnych wariantach zapachowych.

Środki do dezynfekcji i mycia

Dezynfekcja i pozbywanie się trudnych do usunięcia zabrudzeń powierzchni wymagają silnych profesjonalnych środków czyszczących. Bardzo częstym wyborem osób, które zaopatrują firmy sprzątające, są koncentraty do dezynfekcji. Takie preparaty mają zwykle właściwości wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Czas skutecznego działania takich środków wynosi zaledwie niecałą minutę od zastosowania.

Preparaty do wykładzin i dywanów

Czyszczenie tapicerek i dywanów to niezwykle częste zajęcie personelu firmy sprzątającej. Aby było to możliwe, konieczne jest posiadanie odpowiednich preparatów chemii gospodarczej. Środki do czyszczenia metodą ekstrakcyjną, odplamiacze i preparaty do szamponowania dywanów wchodzą w zakres tej kategorii.

Dlaczego w firmie sprzątającej tak ważne jest posiadanie pełnego spektrum chemii gospodarczej?

Firmy sprzątające często działają doraźnie. To znaczy poza planowanym sprzątaniem, które może nie wymagać określonego rodzaju preparatu, pojawiają się sytuacje nagłe. Czasami na przykład w obiekcie handlowym dojdzie do nieprzewidzianej sytuacji. Brak chemii gospodarczej niezbędnej do interwencji w zaistniałej sytuacji jest sporym błędem osoby zaopatrującej. Nawet jeżeli niektóre profesjonalne środki czyszczące będą dłużej nieużywane, świadomość tego, że są one dostępne, zwiększa poczucie bezpieczeństwa w firmach, które na pierwszym miejscu stawiają na niezawodność.

Related posts

UX/UI Design: Jak zaprojektować stronę, która zaspokoi potrzeby Klientów i zwieńczy transakcję?

Jesteś fanem wina i chcesz połączyć pasję z pracą zawodową? Postaw na kurs sommelierski!

3 sytuacje, w których warto wykorzystać bindownicę