Biznes

Nowoczesne wycinarki laserowe – jakie funkcje oferują?

Nowoczesne technologie stają się coraz bardzie popularne i dostępne nie tylko dla największych specjalistów. Wypierają stare technologie, wprowadzają nową jakość i nieograniczone wręcz możliwości. Wycinarki laserowe to urządzenia, które coraz częściej stanowią konieczne i niezastąpione wyposażenie zarówno małych warsztatów, jak i wielkich hal produkcyjnych. Urządzenia te oferują najszybszą i najbardziej precyzyjną technologię obróbki materiałów. Cięcie i wycinanie laserem blach, rur i profili o zróżnicowanej grubości, jest obecnie powszechnie stosowane w wielu gałęziach przemysłu, min. przemyśle stoczniowym, elektronicznym, AGD, lotniczym czy motoryzacyjnym.

Nowoczesne wycinarki laserowe – innowacyjne rozwiązania na potrzeby rynku

Nowoczesne technologie laserowe to przyszłość i kierunek rozwoju całego przemysłu. Są odpowiedzią na stale rosnące oczekiwania co do jakości, wydajności oraz wyjątkowej precyzji. Dotychczasowe rozwiązania stają się niewystarczające, dlatego też poszukuje się nowych, zaawansowanych technologicznie, odpowiadających potrzebom zmieniającego się świata. Wycinarki laserowe wykorzystujące technologię CO2 i YAG dostępne od wielu lat na rynku, są wypierane przez nowoczesne wycinarki fiber, które oferują nieporównywalną wydajność, energooszczędność i wysoką bezawaryjność.

Nowoczesne wycinarki laserowe – jakie funkcje oferują?

Na rynku znajdziemy trzy typy urządzeń – lasery YAG, lasery CO2 i najnowsze lasery fibrowe. Lasery YAG to urządzenia starszego typu, półprzewodnikowe,  posiadające dużą moc pulsacyjną, niezbędną do wiercenia, spawania, cięcia, znakowania  i grawerowania metali. Największą wadą tego typu urządzeń jest wysoki koszt i krótki okres użytkowania. Lasery CO2 to urządzenia gazowe, powszechnie stosowane do spawania, wiercenia, znakowania, grawerowania i cięcia wielu materiałów – stali, aluminium, papieru, drewna czy tekstyliów. Charakteryzują się dobrą wydajnością, niezawodnością i długim okresem użytkowania. Najnowsze lasery fibrowe to urządzenia, które pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Oferują bardzo wysoką prędkość cięcia oraz doskonałą niezawodność. Nowoczesna technologia światłowodowa jaką wykorzystują lasery fibrowe daje ogromne możliwości produkcyjne. Pozwala na pracę z materiałami odblaskowymi, jak mosiądz czy miedź, oferując wysoką prędkość obróbki. Urządzenia tego typu posiadają wiele zalet i oferują szeroki wachlarz zróżnicowanych funkcji. Są to między innymi:

 • rozwiązania sztucznej inteligencji
 • ultraszybkie przebicia
 • minimalna ilość optyki, przesył wiązki laserowej poprzez światłowód
 • najwyższa efektywność obróbki materiałów cienkich oraz średniej grubości
 • niskie koszty eksploatacyjne
 • maksymalny komfort pracy i bezpieczeństwa dla operatora
 • zaawansowane sterowanie z ekranem dotykowym
 • prosta obsługa – możliwość wczytywania programów skanerem kodów kreskowych
 • szybki start całego systemu – gotowość do pracy w 3 min.
 • funkcja Eco Mode redukuje zużycie energii w trybie czuwania nawet o 99%
 • opatentowana technologia cięcia materiałów refleksyjnych m.in. aluminium i miedzi
 • najwyższa jakość cięcia stali nierdzewnej praktycznie nieosiągalna przez inne maszyny
 • zaawansowane sterowanie z ekranem dotykowym
 • prosta obsługa – możliwość wczytywania programów skanerem kodów kreskowych
 • zaawansowane oprogramowanie zewnętrzne Lantek Expert lub Sigma Nest

Nowoczesne wycinarki laserowe – jakie modele znajdziemy? 

Oferta wycinarek w technologii światłowodowej obejmuje modele Mitsubishi oraz tureckiej firmy Baykal Makina. Mitsubishi jest globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań do obróbki laserowej. Jako jedyna firma na świecie produkuje wycinarki w oparciu o własne komponenty, w tym te najbardziej kluczowe jak źródła, głowice tnące oraz układy sterowania. Baykal Makina jest pionierem w branży wycinarek laserowych produkowanych w Turcji. Produkuje lasery w oparciu o innowacyjne technologie i najwyższej klasy komponenty.

Nowoczesne wycinarki laserowe to urządzenia, które coraz częściej stają się przemysłową codziennością. Popularność i zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania stale rośnie, a laserowej ekspansji nie sposób zatrzymać.

 

Related posts

Jak zadbać o porządek w biurze?

Ochrona dróg oddechowych podczas akcji gaśniczej – jakie rozwiązania są stosowane?

Mikroflora a wydajność drobiu