Biznes

Prowadzisz sklep internetowy z roślinami doniczkowymi? Sprawdź, jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłki!

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego z roślinami doniczkowymi, powinieneś odpowiednio zadbać o to, żeby rośliny były w transporcie odpowiednio zabezpieczone. Jak to zrobić? O tym przeczytasz poniżej.

Nadeszła moda na domową dżunglę. Coraz więcej osób chce mieć w swoim domu dużą ilość kwiatów. Coraz częściej zamawiamy kwiaty przez Internet – nawet do paczkomatu. W takim wypadku sprzedawca jest zobowiązany wysłać roślinkę do swojego klienta w nienaruszonym stanie. Idealna będzie do tego taśma ostrzegawcza, która poinformuje kuriera o tym, że przesyłka jest delikatna.

W taką taśmę ostrzegawczą można się zaopatrzyć w wielu hurtowniach. Wysłanie różnego rodzaju roślin kurierem to nie jest taka łatwa sprawa jak mogłoby się wydawać. Firmy kurierskie niechętnie wysyłają „żywe towary” takie jak rośliny albo takie jak zwierzęta. Wiąże się to oczywiście z wielką odpowiedzialnością, jaką to za sobą niesie.

Wysyłka roślin kurierem nie musi się wiązać z wielkimi kosztami i trudnościami.

Dużo prywatnych osób samodzielnie hoduje rośliny, aby później je sprzedać przez Internet. Jest to bardzo dobry biznes. Wiele firm kurierskich w ogóle nie chce wysyłać roślin, dlatego należy poszukać takich przedsiębiorstw, które mają to w swojej ofercie. Aby wysłać roślinkę kurierem, pierwszym krokiem będzie przygotowanie kwiatka do wysyłki. Należy zaopatrzyć się w karton odpowiedniej wielkości (w zależności od wielkości rośliny). Produkt nie może być zgnieciony, ponieważ w innym wypadku dojedzie on do klienta w naruszonym stanie.

Wiele osób praktykuje przyklejenie doniczki do dna kartonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza roślinka nie będzie się ruszać podczas transportu. Aby ziemia nie wysypywała się z doniczki, można zabezpieczyć ją folią spożywczą, jak i zwykłym workiem. Nie wolno także zapominać o tym, żeby wolną przestrzeń wypełnić gazetami albo jakimikolwiek poduszkami powietrznymi.

Co jeszcze należy wiedzie na temat wysyłki roślin doniczkowych?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że nie należy ufać kurierom w to, że zadbają oni o bezpieczeństwo naszej paczki. To sprzedawca roślin powinien dołożyć wszelkich starań, aby roślina była odpowiednio zabezpieczona. W końcu sam sprzedawca musi dbać o jakość swoich usług.

Rozłożyste rośliny można bardzo delikatnie owinąć. Ostrożnie, aby nie połamać liści. W Internecie możemy kupić etykiety ostrzegawcze z napisami: Ostrożnie”, „góra”, „dół”. Nie wolno nam zapominać o tym, żeby przed samą wysyłką (która może trwać nawet kilka dni) podlać roślinę. Dopiero po takim przygotowaniu można zapakować roślinę do pudełka kartonowego. Wysyłka powinna odbyć się jak najszybciej, w związku z czym nie powinno się wysyłać roślin dzień przed dniem ustawowo wolnym od pracy.

Related posts

Czego nie może zabraknąć w żadnej firmie sprzątającej?

Maty podłogowe do supermarketu – zakup czy dzierżawa?

Kto może skorzystać z ulgi na IPO?