Budownictwo Dom i ogród

Czy używane zbiorniki na gaz propan są bezpieczne

Badania rynku pokazują wyraźnie, że Polacy coraz częściej i chętniej decydują się na zakup używanych produktów. Sklepy z używaną odzieżą przeżywają istny rozkwit, a na portalach oferujących ogłoszenia produktów używanych kupujemy zarówno meble, drobny sprzęt RTV jak i duży sprzęt AGD czy auta. Jednak niewiele z tych rzeczy może zagrozić naszemu zdrowiu czy życiu w razie poważniejszej awarii. Inaczej jest w przypadku zbiorników na gaz. Atrakcyjna cena zbiorników używanych z pewnością kusi, jednak wielu zainteresowanych zastanawia się nad bezawaryjnością tego sprzętu. Rozwiewamy mity na ten temat.

Czego się boimy w używanych zbiornikach na gaz propan

Największą obawą, jaka dręczy osoby zastanawiające się nad zakupem używanego zbiornika na gaz, jest ich bezpieczeństwo. W przypadku rozszczelnienia zbiornika, gaz może dostać się do gleby i wód gruntowych a tym samym skazić najbliższe nam środowisko naturalne. Dodatkowo na korzyść rozwiązania, jakim są używane zbiorniki na gaz propan, nie przemawiają ciągłe wybuchy butli z gazem, o jakich wielokrotnie słyszymy w mediach. Jednak pamiętajmy, że butle wybuchające w domach to butle na gaz propan-butan, które znacząco różnią się od dużych zbiorników na gaz propan, które lokowane są na terenie posesji, ale poza murami domu. Nie należy zatem mylić tych dwóch rodzajów zbiorników na gaz.

Dlaczego warto nabyć używany zbiornik na gaz propan

Główną zaletą przemawiającą na korzyść używanych zbiorników na gaz, niewątpliwie jest ich cena. Zakup zbiornika na gaz propan jest sporym wydatkiem a poprzez kupno zbiornika używanego na propan, wydatek ten może okazać się nieco mniej bolesny. Warto jednak nabyć taki zbiornik ze sprawdzonego źródła.

Z pewnością nie powinniśmy się decydować na kupienie zbiornika z ogłoszenia od prywatnego sprzedawcy. Nie posiada on możliwości fachowego sprawdzenia szczelności zbiornika przed jego sprzedażą, a tym samym takie urządzenie może być potencjalnym źródłem kłopotów i niebezpiecznych sytuacji. Ponadto prywatny sprzedawca najczęściej nie posiada odpowiedniego zaplecza, by w bezpieczny sposób przetransportować taki zbiornik. Niewłaściwy transport również może go uszkodzić, bądź też spowodować nieznaczne osłabienie materiału, które uwidoczni się dopiero po czasie. Jakie więc jest wyjście z tej sytuacji? Otóż najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie zbiornika używanego od fachowej firmy.

Tego typu przedsiębiorstwa mogą zajmować się wyłącznie skupem i odsprzedażą używanych zbiorników na gaz, bądź też mogą to być firmy, które zajmują się kompleksową obsługą inwestycji związanej z instalacją gazu propan oraz dystrybucją gazu. Zarówno jedne, jak i drugie firmy mają odpowiednie zaplecze do bezpiecznego transportu zbiorników o różnej wielkości. Oprócz tego takie specjalistyczne firmy gwarantują sprawdzenie używanego zbiornika przed jego sprzedażą i instalacją. Tym samym, mimo iż kupujemy zbiornik używany, to poziom usług daje nam pewność i spokój podobny do tego, który otrzymujemy przy zakupie nowego zbiornika na gaz, jednak przy dużo niższej cenie. Oszczędność przy zakupie używanego zbiornika na gaz propan może sięgać nawet aż 2000 zł.

Wybór używanego zbiornika na gaz propan

Dzięki szybkiemu rozwojowi rynku, obecnie oferta używanych zbiorników na propan jest bardzo szeroka. Powoduje to możliwość wyboru niemal tak dużą, jak w przypadku nowych zbiorników na propan.

Zbiorniki używane są dostępne w wersji podziemnej i naziemnej, we wszystkich opcjach, jeśli chodzi o wielkość, a więc 2700 litrów, 4850 litrów lub 6400 litrów. Dzięki temu decyzja o zakupie używanego zbiornika na gaz nie wiąże się z żadnymi ustępstwami czy kompromisami a jest szansą na zaoszczędzenie. Sceptycy poddają w wątpliwość jakość i wytrzymałość podziemnych używanych zbiorników na propan. Podnoszą oni kwestię dużych obciążeń, jakim od samego początku poddawany jest zbiornik a co za tym idzie szybsze zużywanie się materiału. Jednak specjaliści z firm zajmujących się obrotem zbiornikami na gaz doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń oraz ryzyka i dokładają wszelkich starań, by się one nie urzeczywistniły. Tym samym kupując zbiornik używany na gaz propan otrzymujemy dobry, sprawdzony sprzęt w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Źródło: Lpgdirect.pl

Related posts

Gdy brak Ci czasu na sprzątanie łazienki

Śródziemnomorski klimat w ogrodzie – jak go osiągnąć?

Usługi dekoracyjne w Warszawie – szybki sposób na aranżację mieszkania pod inwestycję