Biznes Dom i ogród

Czy wymienię samodzielnie baterię w iPhonie?

iPhony to coraz częściej używane smartfony, które zasłynęły sprawnie działającym systemem. Prawdą jednak jest, że tak jak wszystko – iPhone również potrafi się zepsuć. Gdy sprawa jest poważna, nie pozostaje nam nic innego, jak udać się do profesjonalnego serwisu. Jeśli upłynął okres gwarancji na nasz telefon, będziemy musieli odbyć wizytę w pogwarancyjnym serwisie Apple. No dobrze, ale jak wygląda sprawa baterii? W końcu ten element przy intensywnym korzystaniu ze sprzętu może zepsuć się najszybciej. Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że wymiana baterii w iPhonie wcale nie jest taka prosta, a sam akumulator również trudno dostać. Pamiętajmy jednak o jednym – to, co jest trudne, wcale nie jest niewykonalne.

Gdzie i jaką baterię kupić?

Najpierw należy poszukać odpowiedniej baterii, która będzie pasowała do naszego modelu telefonu. Na rynku internetowym jest wielu sprzedawców, którzy oferują zamienniki w naprawdę różnych cenach. Godnymi polecania wydają się ci, którzy w średnich lub nieco wyższych cenach proponują baterie z gwarancją na określony okres. Mamy wtedy pewność, iż zakupiony przez nas akumulator będzie działał przez ten czas.

Co będzie potrzebne do wymiany?

Oprócz samej baterii będziemy potrzebowali także innych ważnych narzędzi, bez których ciężko będzie samodzielnie wymienić baterię w iPhone. Należą do nich:

 • plastikowe płaskie narzędzie do podważenia obudowy, które jej nie porysuje
 • przyssawka do ściągnięcia ekranu
 • śrubokręty typu „P2Pentalobe” oraz „Phillips #000”.

Wyposażeni w nową baterię oraz powyższe narzędzia możemy przystąpić do pracy.

Wymiana baterii iPhone krok po kroku

 1. Po wyłączeniu telefonu, należy odkręcić śrubokrętem „P2Pentalobe” dwie śrubki znajdujące się obok gniazda do ładowania.
 2. Następny krok odbywa się z wykorzystaniem przyssawki i narzędzia do podważenia obudowy. Przyssawkę trzeba przymocować do ekranu iPhone’a, a następnie delikatnie podważyć plastikowym narzędziem obudowę. Uwaga! – Aby wykonać tę czynność poprawnie, należy zacząć podważanie od dołu urządzenia i kierować się ku górze. Nie można wykonywać żadnych gwałtownych ruchów!
 3. Pociągając delikatnie za przyssawkę, należy odginać ekran, pamiętając o tym, że jest on połączony taśmami z płytą główną, dlatego też na tym etapie nie zdejmuje się go w całości.
 4. Następnie należy odkręcić za pomocą śrubokręta „Phillips #000” blaszkę zabezpieczającą, która jest przymocowana za pomocą 3 śrubek (w tym jedna dłuższa).
 5. Kolejny krok polega na wypięciu wtyczek przedniej kamery, LCD i digitizera.
 6. Teraz można bezpiecznie ściągnąć ekran i odłożyć go.
 7. Za pomocą śrubokręta „Phillips #000” trzeba odkręcić 2 śrubki zabezpieczające gniazdo baterii, a następnie zdjąć blaszkę.
 8. Teraz można usunąć starą baterię. Uwaga! Fabrycznie zamontowany akumulator jest przyklejony do obudowy, dlatego przy demontażu należy go ostrożnie podważyć. W tym momencie bardzo ważne jest działanie spokojne i uważne, gdyż można uszkodzić płytę główną.
 9. Kolejne kroki polegają na ponownym złożeniu telefonu:
  • wkładamy nową baterię i montujemy styki
  • przykręcamy blaszkę ochraniającą styki baterii
  • podłączamy styki ekranu (LCD, przednia kamera, digitizer)
  • montujemy blaszkę ochronną
  • dociskamy ekran do obudowy
  • przykręcamy śrubki wokół gniazda ładowania

To tyle, bateria wymiona!

Pogwarancyjny serwis Apple

Brzmi skomplikowanie, prawda? Jeżeli nie czujesz się na siłach, wcale nie musisz samodzielnie wymieniać baterii w swoim iPhonie. Szybko i sprawnie zrobią to za Ciebie specjaliści, którzy znają się na tym i ponoszą odpowiedzialność za wykonaną przez siebie pracę.

Related posts

Lina asekuracyjna i uprząż, czyli podstawowe wyposażenie alpinisty przemysłowego

Garderoba na wymiar – wady i zalety

Jesteś fanem wina i chcesz połączyć pasję z pracą zawodową? Postaw na kurs sommelierski!