Dom i ogród

Gdy brak Ci czasu na sprzątanie łazienki

Zdarza się, że brakuje czasu na wielogodzinne sprzątanie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą bardzo szybko i skutecznie pozbyć się nieczystości oraz nieprzyjemnego zapachu z łazienki.

Niezbędne akcesoria do mycia łazienki

Wybór odpowiednich akcesoriów znacznie usprawni proces mycia łazienki. Przede wszystkim należy sięgnąć po rękawice, które ochronią dłonie przed negatywnym wpływem chemikaliów. Równie ważne są szmatki i gąbki przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni. Warto więc mieć ich kilka pod ręką. Ponadto bardzo wygodną metodą sprzątania będzie korzystanie z płynów ze spryskiwaczem.

Pierwsze porządki

Przed czyszczeniem poszczególnych powierzchni warto odstawić przedmioty, które mogą utrudniać proces sprzątania i ułożyć je w jednym miejscu. Mowa tu np. o szamponach czy żelach pod prysznic, które znajdują się przy brodziku, akcesoriach do mycia zębów, a także elementach umieszczonych na łazienkowych półkach. Wówczas dużo szybciej i łatwiej będzie można dotrzeć do wszystkich miejsc, które stanowią siedliska bakterii.

Szybkie i dokładne sprzątanie

Po wykonaniu pierwszych porządków dobrze jest otrzepać z brudu dywanik, który znajduje się obok wanny czy prysznica. Dobrą praktyką jest wymiana dywanika raz w tygodniu, więc najlepiej mieć jeden zapasowy model. Następnie trzeba dokładnie pozamiatać podłogę, a później rozpocząć czyszczenie toalety. W tym celu należy nalać płynu do muszli i rozprowadzić go za pomocą szczotki. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w toalecie jednej z kostek barwiących do WC, które zawsze warto mieć w zapasie. Wówczas miły zapach pozostanie na długi czas.

Lustro, umywalkę, szyby prysznica, brodzik i baterie umyć można przy pomocy płynu do mycia łazienek, a także gąbek i szmatek. Później należy oczywiście wypłukać powierzchnie. Kolejnym krokiem będzie umycie podłogi przy pomocy mopa i ułożenie nowego dywanika. Następnie wystarczy odłożyć na miejsce wszystkie odstawione wcześniej przedmioty. Takie porządki nie powinny trwać dłużej niż pół godziny, co stanowi doskonałą wiadomość dla wszystkich osób, które nie mają zbyt wiele czasu.

Warto pamiętać, aby przy wyborze płynów do czyszczenia, kostek barwiących do WC czy innych przydatnych elementów zawsze korzystać z oferty renomowanych sklepów. Ponadto dobrze jest kupować wiele produktów za jednym razem i zawsze mieć na półce zapasowe akcesoria.

Regularne sprzątanie i jakość produktów

Kluczowym aspektem jest regularne sprzątanie łazienki, a zakup produktów uznanych marek sprawi, że czystość będzie zachowana na dłużej. Doskonałą propozycją dla osób, które cenią ekonomiczne rozwiązania mogą być np. ekologiczne kostki do toalety. To niedrogie produkty o bardzo dobrym składzie, które są w pełni biodegradowalne. Miły zapach w łazience na długi czas pozwolą również zachować odświeżacze powietrza. Dziś na rynku nie brakuje bardzo wydajnych modeli w dobrej cenie. Ponadto warto wybierać produkty czyszczące, które zapobiegają osadzaniu się kamienia.

Related posts

Sprawdź, jakie przydatne akcesoria znajdziesz w sklepie militarnym

Do jakich potraw warto wybrać mięso mielone z indyka?

Dywany orientalne: Jakie są specjalne potrzeby związane z ich czyszczeniem?