Dom i ogród

Wanna z kamienia – na co zwrócić uwagę?

Kamienna wanna jest swego rodzaju powrotem do lat przeszłych. Kojarzona z wystawnymi rezydencjami i pałacami, zyskuje także na popularności w czasach obecnych. Nie każde pomieszczenie jest przystosowane do jego montażu. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze wanny z kamienia i o czym należy pamiętać?

Ekskluzywna i wysokiej klasy łazienka, rodem z najbardziej luksusowych hoteli to bez wątpienia marzenie wielu. Kamienna wanna jest charakterystycznym elementem, który czyni wnętrze pomieszczenia bardziej szykownym oraz oryginalnym. Co ważne, świetnie posłuży także jako odprężające miejsce relaksu oraz odpoczynku. O czym jednak warto pamiętać decydując się na zakup wanny z kamienia?

Wanna z kamienia – przystosowanie łazienki

Wanna z kamienia wymaga odpowiednich warunków do jej montażu. Mowa tu przede wszystkim o właściwościach podłoża. Musi ono bowiem posiadać odpowiednio duży metraż. Warto także zadbać o wzmocnienie stropu, jeśli sanitariat nie jest stawiany na parterze. W przypadku wanny wolnostojącej konieczny będzie także montaż odpowiedniej instalacji doprowadzającej i odprowadzającej wodę. Ponadto należy pamiętać, iż kamienne wanny zazwyczaj są obszerne. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na szerokość drzwi i określić, czy umożliwiają one wniesienie wanny.

Wanna z kamienia – ciężar

Wzmocnienie stropu jest konieczne ze względu na ciężar sanitariatu. Zazwyczaj waga wanny z kamienia mieści się w granicach 1000 – 2000 kg. Jest to zatem o wiele większa masa niż posiadają ich akrylowe czy metalowe odpowiedniczki. Wobec tego, ręczne wniesienie wanny do domu nie jest możliwe. Przed jej zakupem i montażem warto zatem zadbać o wynajęcie profesjonalnej ekipy ze specjalistycznym sprzętem.

Wanna z kamienia – koszty

Luksus musi kosztować. Choć kamienne sanitariaty prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie oraz niepowtarzalnie, to ich zakup oraz montaż wiążą się z wysokim wydatkiem. Cena wanny z kamienia jest nawet kilkukrotnie wyższa niż akrylowego sanitariatu. Jej zakup to często wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Jednak rekompensatę stanowi fakt, iż wanny te są niezwykle trwałe, a sam kamień cechuje się dużą wytrzymałością.

Wanna z kamienia – dlaczego warto?

Wanny z kamienia umożliwiają wykreowanie oryginalnego i niepowtarzalnego wnętrza. Ponadto ze względu na wykorzystany do ich produkcji ekologiczny materiał są przyjazne dla środowiska. Kąpiel w naturalistycznym klimacie z pewnością pozwala na łatwiejsze odprężenie i gwarantuje wypoczynek godny najwyżej jakości spa czy kurortów. W dodatku możliwość wyboru odpowiedniego stylu, koloru oraz rodzaju wanny pozwala na stworzenie aranżacji zgodnej z naszymi wyobrażeniami.

Podsumowując, wanny z kamienia stanowią niezwykle luksusowy element wyposażenia wnętrz. Przed ich zakupem warto jednak upewnić się, czy nasza łazienka posiada odpowiednie warunki, umożliwiające jej montaż.

Related posts

Posadzki żywiczne – dlaczego to najlepszy wybór?

Pleśń w łazience – jak ją usunąć?

Dywany orientalne: Jakie są specjalne potrzeby związane z ich czyszczeniem?