Lifestyle

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Zakopane jest miastem położonym u podnóża Tatr, które co roku odwiedzają tłumy turystów. Polacy oraz obcokrajowcy kochają je za piękne widoki i różnorodne atrakcje, które są dostępne na każdym kroku. To idealne miejsce na rodzinny wyjazd. Dzieci z pewnością nie będą miały czasu na nudę. Sprawdź, gdzie warto wybrać się ze swoją pociechą.

Zabawy dla ruchliwych dzieci

Maluchy, które nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, doskonale spędzą czas na Gubałówce. Jedną z głównych atrakcji tego punktu jest zjeżdżalnia grawitacyjna. Ta serpentynowa trasa o długości 700 metrów będzie wspaniałym przeżyciem dla małych miłośników przygód. Zjazd odbywa się w wagonikach wyposażonych w dźwignię, co pozwala na samodzielną regulację prędkości. Starsze dzieci mogą korzystać z tej atrakcji samodzielne, a młodsze chętnie zjadą w towarzystwie rodziców. Na Gubałówce znajduje się także jeden z największych w Polsce parków linowych. Wspinaczka dostosowana jest do wieku malucha. Trasę zaprojektowano w taki sposób, aby sprawiała podopiecznym jak najwięcej frajdy.

Ciekawe miejsca dla małych odkrywców

Dzieci, które kochają odkrywać i poznawać nowe rzeczy, z pewnością długo nie zapomną ciekawych spotkań ze zwierzętami. W Zakopanem znaleźć można:

  • Myszogród,
  • Motylarnię,
  • Reptarium,
  • Królikarnię,
  • Papugarnię
  • Akwanarium.

W niektórych miejscach najmłodsi będą mieli okazję pogłaskać lub wziąć na rękę sympatyczne zwierzęta. Rodzice, którzy chcą pokazać najmłodszym lokalną florę i faunę, mogą zaprowadzić pociechy do Centrum Edukacji Przyrodniczej, które w kreatywny sposób przedstawia życie w Tatrzańskim Parku Narodowym. Dzieci miło spędzą czas w Retromaniaku, czyli muzeum zabawek i gier komputerowych. Najmłodsi zobaczą, jak ich rodzice bawili się w dzieciństwie i przetestują kultowe gry komputerowe. Dla opiekunów będzie to nostalgiczny powrót do czasów beztroskiej młodości.

Rodzinnie spędzony czas na Krupówkach

Wolny czas na najsłynniejszej Zakopiańskiej ulicy warto spędzić w galerii Krupówki 40. Centrum handlowe wyróżnia się bogatą ofertą atrakcji dla najmłodszych. Cała rodzina będzie zafascynowana wizytą w Galerii Figur Stalowych, gdzie można spotkać rzeźby inspirowane postaciami z bajek, filmów, a także Autroboty, czy Steel Mana wykonanego ze złomu stalowego. Muzeum Szczęścia Be Happy to jedno z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Kochają je młodsi i starsi. Obiekt oferuje dziesiątki scenerii do wykonywania profesjonalnych, zabawnych i kreatywnych zdjęć. W salonie gier Game Planet znajdują się gry zręcznościowe i liczne symulatory, które zapewnią maluchom godziny wspaniałej rozrywki. Po intensywnie spędzonym czasie warto wspólnie wybrać się do restauracji zlokalizowanej w Centrum Handlowym Krupówki 40.

Zakopane jest miastem, które udostępnia turystom setki oryginalnych atrakcji. Doskonale odnajdą się tutaj rodziny z dziećmi, ponieważ stolica Podhala ma bardzo wiele do zaoferowania również najmłodszym.

Related posts

Kiedy warto zdecydować się na całodobową opiekę nad osobą starszą?

Body positivity – trend, który daje wolność

Piękne i zadbane stopy na lato