Lifestyle

Na jakie okazje wybrać tort piętrowy?

Na przestrzeni roku kalendarzowego istnieje co najmniej kilka okazji wymagających postawienia na biesiadnym stole słodkiego tortu. Jest to nic innego jak ciasto deserowe przełożone masą i przybrane z wierzchu rozmaitymi ozdobami. Na szczególną uwagę zasługuje piętrowy tort z masy cukrowej, ponieważ znakomicie łączy w sobie walory smakowe i wizualne.

Efektowny wygląd podkreśla rangę wydarzenia

Standardowy tort piętrowy składa się z kilku biszkoptów tworzących poszczególne warstwy, pysznego wypełnienia (przeważnie kremu), osnowy wykonanej z masy cukrowej, atrakcyjnych ozdób, solidnych podkładów oraz drewnianych wsporników pełniących funkcję wewnętrznego stelaża. Zachwyca wyjątkowo okazałą formą i zmyślną konstrukcją, dlatego stanowi wprost idealne rozwiązanie na wszelkiego rodzaju rocznice, jubileusze i doniosłe uroczystości rodzinne. Co istotne, każdy klient kupujący w cukierni piętrowy tort na zamówienie ma możliwość dostosowania jego wielkości do liczby gości, a także wyboru następujących elementów:

  • smaku kremu – czekoladowy, śmietanowy, waniliowy, orzechowy, karmelowy, pistacjowy, gruszkowy, kokosowy, ananasowy, borówkowy, mango, malinowy, jabłkowy, limonkowy, miętowy, alkoholowy, Oreo itp.
  • płynu do nasączenia biszkoptu – sok owocowy, likier, mleczko kokosowe, syrop z agawy, woda aloesowa, ewentualnie rozcieńczona pulpa z marakuji
  • dekoracji powierzchniowych – w grę wchodzą m.in. żywe kwiaty, różyczki z czekolady plastycznej, płatki złota bądź srebra, kolorowe wstążki, cukrowe kokardy, świeczki, ozdobne koraliki, jadalne figurki i detale z galaretki

Gwarancja zadowolenia na twarzach zaproszonych osób

Tort z masy cukrowej obejmujący trzy, cztery lub pięć pięter z pewnością doskonale uświetni zabawę weselną, będącą zwieńczeniem ślubu kościelnego pomiędzy nowożeńcami. Symbolizuje on słodkie życie we dwoje. Powinien koniecznie być utrzymany w białej kolorystyce i udekorowany na samym szczycie figurkami przedstawiającymi Państwa Młodych. Dodatkowo warto poprosić cukiernika o przygotowanie każdej warstwy w odmiennym smaku, tak aby zaspokoić indywidualne gusta różnych gości. Piętrowy tort na zamówienie świetnie sprawdzi się również jako główny deser podczas imprezy z okazji pierwszej komunii świętej albo chrztu noworodka. Takie spotkanie ma zazwyczaj kameralny charakter i gromadzi członków najbliższej rodziny. Majestatyczna konstrukcja z jednej strony skutecznie zastąpi kilka zwykłych ciast (oszczędność pieniędzy), z drugiej zaś wspaniale będzie wyglądała na pamiątkowych zdjęciach. Pozostałe wydarzenia, na które opłaca się zakupić omawiany wypiek to choćby rocznica ślubu, okrągłe urodziny, jubileusz firmowy czy nawet baby shower.

Podsumowując, tort z masy cukrowej stanowi swoistą kropkę nad i w przypadku ważnych imprez okolicznościowych. Jego cena zależy w dużej mierze od liczby pięter, rodzaju użytych składników i ogólnego poziomu trudności wykonania.

Related posts

Zmarszczki palacza, opadające kąciki ust, niekształtne wargi – czyli najczęstsze problemy okolicy ust

Jak ciekawie zorganizować wieczór kawalerski?

Ciało kobiety a karmienie piersią