Lifestyle

Zmarszczki palacza, opadające kąciki ust, niekształtne wargi – czyli najczęstsze problemy okolicy ust

Zmarszczkami palacza nazywa się zmarszczki mimiczne o pionowym kształcie, ogniskujące się bezpośrednio nad górną wargą. Nazwa powstała na podstawie obserwacji ruchu warg podczas palenia papierosów, czy picia płynów przez słomkę. Nie potwierdzono jednak bezpośredniego następstwa w postaci powstawania tego rodzaju zmarszczek. Tym bardziej, że dotyczą one również osób niepalących.

Usuwanie zmarszczek palacza 

Zmarszczki palacza, opadające kąciki ust powstają wraz z upływem czasu i są wynikiem utraty sprężystości skóry, zmniejszającej się wciąż ilości kolagenu i elastyny, obecnych w głębokich warstwach skóry. Do pewnego stopnia, z niedoborem substancji odpowiedzialnych za sprężystość skóry, możemy radzić sobie stosując odpowiednie kremy oraz ćwiczenia twarzy, wyjęte wprost z kanonu jogi. Jednak przychodzi taki moment, gdy trzeba sięgnąć do zabiegów kosmetycznych oraz zabiegów medycyny estetycznej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Do wypełnienia zmarszczek mimicznych, do których należą zmarszczki palacza czy opadanie kącików ust, stosuje się skutecznie kwas hialuronowy. Kwas wstrzykuje się bezpośrednio w miejsca tworzenia się zmarszczek w celu ich wypełnienia tą substancją. Preparat likwiduje wgłębienia skóry, wypełnia je, napręża skórę a przede wszystkim stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe. Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezbolesny, bezpieczny i pozostawia długotrwałe efekty estetyczne.

Likwidacja opadających kącików ust

Opadające kąciki ust można zlikwidować na kilka sposobów. Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia zmarszczki, stosuje się go również w celu zwiększenia objętości ust i ustalenia ich kształtu. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to dziś powszechny zabieg, likwidujący efekt opadających kącików a jednocześnie wypełniający wargi. Zmarszczki mimiczne, ale też zmarszczki starzeniowe likwiduje toksyna botulinowa Warszawa. Botoks blokuje połączenia nerwowe łączące płytkę nerwową z mięśniem. W wyniku zabiegu rozluźnieniu ulegają mięśnie a zmarszczki naturalnie się prostują. Twarz nabiera młodszego wyglądu a kąciki ust skutecznie się podnoszą.

Related posts

Egzamin na prawo jazdy zimą – czy to dobry pomysł?

Na jakie okazje wybrać tort piętrowy?

Szkło z nadrukiem jako efektowne wykończenie zabudowy kuchennej