Biznes Motoryzacja

Bezpieczny transport towarów na Ukrainę w czasie wojny? To możliwe!

Nie podlega wątpliwości fakt, że wybuch wojny na terenie Ukrainy mocno wpłynął na gospodarkę całego świata. Konflikt zbrojny dotyka nie tylko bezpośrednich ofiar agresji, ale także przedsiębiorców stacjonujących w innych, często odległych, krajach. Jeśli jesteś właścicielem firmy, w której przewóz międzykrajowy towarów znajduje się na porządku dziennym, wówczas z całą pewnością nasuwa Ci się jedno pytanie: czy transport na Ukrainę w czasie wojny jest możliwy? Odpowiedź w skrócie brzmi: tak, jednak jest to mocno utrudnione. Jeśli chcesz poznać realia transportu towarów na Ukrainę w obecnych czasach, to zapoznaj się w poniższym artykułem.

Ceny paliw gwałtownie wzrosły

Każdy już chyba pogodził się z faktem, że jednym ze skutków wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie jest wzrost cen paliw nie tylko w naszym rodzimym kraju, ale i na całym świecie.

Aby pokryć wysokie koszty powiązane z transportem międzykrajowym, duża część przedsiębiorców zmuszona jest do podniesienia stawek – powoduje to znaczny wzrost cen przewozu towarów nawet wtedy, gdy naszym miejscem docelowym nie jest Ukraina.

Znaczne braki osób pracujących

Mamy w tym momencie na myśli osoby, które wykonują pracę mocno związaną z usługami spedytorskimi, w tym nawet najzwyklejszych kierowców. Ze statystyk jasno wynika, że dużą część pracowników w polskich firmach stanowią Ukraińcy.

Powrót do rodzimego kraju wielu z nich sprawia, że kadry firm wypełnione zostały pustkami wśród pracowników, które bardzo ciężko jest zastąpić. Oczywiście brak odpowiedniej liczby pracowników również przekłada się na wcześniej wspomniane wysokie ceny transportu.

Brak gwarancji inwestycji w ukraińskie firmy

Tak naprawdę nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że współpraca z wybranym przez nas kontrahentem przyniesie zamierzone efekty. Wybuch wojny znacząco wpływa jednak na niekorzyść owej inwestycji.

Wystarczy spojrzeć na wiele zachodnich firm, których właściciele najzwyczajniej w świecie obawiają się przed inwestowaniem pieniędzy w ukraińskie firmy, których przyszły los jest niejasny.

Czy jest jednak się czego obawiać?

Wojna potrafi być nieprzewidywalna, dlatego też nie zamierzamy w tym momencie składać pustych obietnic, których nie możemy poprzeć żadnymi argumentami.

Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym można zminimalizować ryzyko wystąpienia większych szkód w Twoim przedsiębiorstwie.

Wybór firmy spedycyjnej – na to zwróć uwagę!

Podczas wyboru firmy spedycyjnej, zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy sprawnie łączy ona różne środki transportu (tak zwana multi-modalność), czy też opiera się tylko i włącznie na jednym filarze przewozowym. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, czy owe przedsiębiorstwo odznacza się wysokim poziomem profesjonalizmu i kompetencji, oraz czy posiada ono długoletnie doświadczenie, czy jest jedynie nowym graczem na rynku spedycyjnym.

Podsumowując: transport towarów na Ukrainę w dzisiejszych czasach jest pełen ryzyka oraz widocznych wad, ale nie jest on niemożliwy. Postaraj się jak najlepiej zaplanować swoje przyszłe działania oraz skorzystać z usług dobrej, sprawdzonej firmy spedycyjnej.

Related posts

Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o. – co warto wiedzieć?

Jesteś fanem wina i chcesz połączyć pasję z pracą zawodową? Postaw na kurs sommelierski!

Zamarznięty zamek w aucie – i co dalej?