Motoryzacja

Honda CR-V – czy to dobry wybór na samochód rodzinny?

Wybierając samochód dla naszej rodziny, robimy to ze szczególną uwagą i poświęcamy dużo czasu na znalezienie odpowiedniego modelu. Ważne jest dla nas przede wszystkim, żeby samochód był pojemny, tak by wyjazd nad morze czy w góry nie stanowił dla nas żadnego problemu. Bagaże powinny mieścić się bez najmniejszych problemów, bez konieczności zajmowania miejsca dla pasażerów. Samochód rodzinny powinien być też niezawodny – nikt nie chce przecież wydawać pieniędzy z rodzinnego budżetu na kolejne awarie i konserwacje. Takie auto powinno być też wszechstronne, by umożliwiać zarówno swobodną jazdę w mieście, jak i dobrze nadawać się na dłuższe wypady.

Czy Honda CR-V to dobry wybór?

Dobrym wyborem jako auto rodzinne może okazać się Honda CR-V. Wiele osób wybiera właśnie ten samochód, ze względu na to, iż jest gabarytowo podobny do swoich konkurentów, a jego cena nie jest aż tak wygórowana. Jego duże rozmiary sprawiają, że doskonale sprawdza się na dalekie wyjazdy, ponieważ bagażnik pomieści praktycznie wszystko, czego potrzebujemy. Płyta podłogowa zbudowana na bazie Hondy Civic daje dobre prowadzenie i lepszą ergonomię. Klientom z pewnością przypadnie też do gustu jeszcze bardziej terenowy charakter nowego modelu oraz lepsze rozłożenie napędu, które zapewnia bardziej komfortowe użytkowanie zarówno dla kierowcy, jak i współpasażerów.

Jeszcze więcej miejsca

Nowa Honda CR-V co prawda jest krótsza od swojego poprzednika o 1 cm, ale za to posiada bardziej przestronny bagażnik, który ma teraz imponującą pojemność 561 litrów. Dodatkowym atutem jest też fakt, że tylne fotele możemy złożyć praktycznie jednym ruchem, co da nam jeszcze więcej miejsca w środku. Taka opcja z pewnością przyda się, kiedy będziemy chcieli przewieźć coś naprawdę dużego, ponieważ nowa Honda ma też więcej miejsca w kabinie w porównaniu z poprzednimi modelami.

Wybierając Hondę CR-V jako auto rodzinne, możemy liczyć na wiele udogodnień, w tym technologicznych jak opcja podłączenia własnego telefonu Car Play, czy ulepszony system Honda Connect. Natomiast pasażerowie tylnej kanapy mogą liczyć na wygodę i przestrzeń niespotykaną w tej klasie. Na przykład do dyspozycji dwa porty USB do ładowania urządzeń elektronicznych. Te drobne, ale zarazem przydatne funkcje stanowią kolejny atut, jeśli rozważamy zakup Hondy CR-V dla swojej rodziny.

Kierowca również może liczyć na duży komfort jazdy i wygodę podróżowania. Drzwi auta posiadają dwa schowki na półtoralitrowe kubki, a pośrodku znajduje się podłokietnik, w którego schowku zmieści się nawet laptop, czy niewielka torba.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Honda CR-V jest pozycjonowana jako auto rodzinne. Nic dziwnego więc, że cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Auto posiada mnóstwo systemów, jak na przykład system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu. Kierowca ma też do dyspozycji inteligentny tempomat adaptacyjny, który automatycznie zareaguje na zajechanie drogi przez inny pojazd. Dodatkowo w Hondzie mamy też na przykład system rozpoznawania znaków drogowych czy martwego pola w lusterkach. Dużym udogodnieniem jest również wielofunkcyjna kamera cofania, która przyda się na parkingach, biorąc pod uwagę spore rozmiary auta.

Honda w czołówce

Bez wątpienia szukając rodzinnego samochodu, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na Hondę CR-V. Jest ona świetnym wyborem, szczególnie dla dużych rodzin, które potrzebują sporej ilości miejsca w kabinie. Również kierowca nie będzie zawiedziony, bo Hondę CR-V prowadzi się po prostu przyjemnie. Biorąc pod uwagę konkurencyjne ceny i niewielki spadek wartości auta nawet po kilku latach, nic dziwnego, że Honda plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych samochodów rodzinnych w Polsce.

Inspirowane: Autowitolin.pl – salon Honda

Related posts

Kto może zostać operatorem żurawia przenośnego?

Które części wózka widłowego są najbardziej podatne na awarie?

Sprawdź, jakie przydatne akcesoria znajdziesz w sklepie militarnym