Zdrowie

Depilacja laserowa, czyli podstawowy zabieg na jaki warto zdecydować się przed ślubem

Wiele kobiet na co dzień boryka się z problemem nadmiernego owłosienia. Jest to najbardziej uciążliwe w okolicach intymnych, pod pachami, na nogach oraz na twarzy. Pomimo tego, iż posiadanie ciemnego i gęstego owłosienia zwykle nie ma podłoża chorobowego, dla wielu osób jest źródłem dużego dyskomfortu i niskiej samooceny. W ważnych dla nas chwilach pewność siebie i dobre samopoczucie ma jednak kluczowe znaczenie. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w życiu jest ślub, dlatego idealny wygląd na ślubnym kobiercu jest pożądany przez wszystkie kobiety. Na liście wydatków przedślubnych obowiązkowo powinna znaleźć się zatem depilacja laserowa.

Budowa i fizjologia włosa

Włos zbudowany jest z korzenia włosa oraz części zwanej łodygą i znajduje się w mieszku włosowym, który jest wgłębieniem naskórka. Cebulka włosa zlokalizowana jest w dolnej części korzenia i składa się z tkanki zbitej. Pod cebulką włosa znajduje się natomiast brodawka, której uszkodzenie jest procesem nieodwracalnym i uniemożliwia wzrost włosa. Do zniszczenia brodawki dochodzi właśnie podczas zabiegu depilacji laserowej.

Zalety depilacji laserowej

Od zawsze poszukiwano skutecznych sposobów na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Dzięki dogłębnym badaniom nad strukturą włosa i prężnie rozwijającej się dermatologii opracowano metodę laserowego usuwania owłosienia. Technologia ta jest w pełni bezpieczna, a przy tym skuteczna i trwała. W momencie, gdy wiązka światła oddziałuje na melaninę zawartą w strukturze włosa, dochodzi do uszkodzenia jego cebulki, więc wzrost kolejnego włosa nie jest możliwy. Dzięki dopasowaniu mocy lasera, długości wiązki czy czasu naświetlania do ilości melaniny w skórze oraz rodzaju włosa, nie występuje ryzyko poparzenia tkanek.

Depilacja laserowa laserem Vectus

Laser diodowy Vectus to produkt dedykowany gabinetom medycyny estetycznej, przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia oraz przebarwień. Uzyskał on honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA. Użycie lasera Vectus nie tylko pozwala całkowicie zredukować zbędne owłosienie, ale nie powoduje również powstawania podrażnień czy wrastania włosków. Indywidualny dobór parametrów zabiegu (czytnik Skintel), chłodzenie skóry w trakcie trwania zabiegu (technologia Advanced Contact Cooling) oraz wykorzystywanie odbitych wiązek światła (technologia Photon Recycling) to tylko niektóre aspekty wpływające na wysoką wydajność całego procesu.

Czy zabieg depilacji laserem Vectus jest bolesny?

Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort spowodowany zabiegiem został zredukowany do minimum dzięki głowicy pokrytej szafirowym szkłem, która schładza depilowaną powierzchnię ciała. Lampa diodowa Vectus posiada również technologię Advanced Contact Cooling, która odpowiedzialna jest za dostosowanie poziomu mocy urządzenie do ciepła odczuwalnego przez pacjenta.

Depilacja laserowa to jedna z najlepszych metoda usuwania nadmiernego owłosienia z nóg, pach czy okolic twarzy. Bezpieczeństwo, komfort, skuteczność i trwałość efektów to tylko niektóre aspekty, które przemawiają za wykonaniem takiego zabiegu przed ślubem.

Related posts

Dlaczego warto spać bez bielizny?

Kremacja, jako coraz częstszy rodzaj pochówku w Polsce i na świecie

Pierwsze święta z aparatem słuchowym – jak się przygotować na spotkanie z rodziną?