Zdrowie

Jaką prezerwatywę wybrać? – poradnik

Wydawać by się mogło, że ustalenie z nowym partnerem akceptowalnej dla obydwu stron metody zabezpieczenia to najpoważniejsza trudność, jaka spotyka dwoje ludzi na początku swojej miłosnej przygody. Kiedy jednak wybór pada na prezerwatywę, często okazuje się, że mnogość dostępnych na rynku wariantów tego rodzaju antykoncepcji jest tak duża, że aż utrudnia wybór. Rozwiązaniem na to jest szczera rozmowa pomiędzy partnerami, w której ustalą oni, na czym najbardziej im zależy, a następnie przyjrzenie się ofercie dostępnej na rynku. Producenci prezerwatyw chętnie odpowiadają na potrzeby klientów, oferując obok klasycznych modeli także bardziej nowoczesne rozwiązania.

Dodatkowa ochrona

Częstym problemem osób będących na początkowym etapie związku jest obawa przed niechcianą ciążą. Dla większego komfortu psychicznego partnerów warto zatem zastosować prezerwatywę o grubszych ściankach, np. Durex Extra Safe. Jest ona również pokryta dodatkową warstwą lubrykantu silikonowego, a przy tym jest łatwa do założenia i posiada przyjemny, neutralny zapach. Jeśli zatem istotne jest zachowanie komfortu przy maksymalnym zwiększeniu bezpieczeństwa, Durex Extra Safe będzie idealnym wyborem. Należy oczywiście pamiętać, że w przypadku każdej prezerwatywy, również tej reklamowanej jako wyjątkowo bezpieczna, istotne jest odpowiednie jej przechowywanie i pilnowanie terminu ważności.

Wyjątkowe doznania

Tą kategorią prezerwatyw zainteresują się przede wszystkim osoby, które zaznały już wielu stosunków z prezerwatywą i pragną podkręcenia doznań. Produkty dla osób poszukujących doznań cechują się cieńszymi ściankami i bardziej ścisłym przyleganiem. Często są także specjalnie wyprofilowane. Klasycznym przedstawicielem tego rodzaju prezerwatyw jest prezerwatywa nowej generacji Durex Real Feel. Dzięki cienkim ściankom jest praktycznie niewyczuwalna i zapewnia naturalne doznania, a przy tym wciąż doskonale chroni przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Durex Real Feel są też prezerwatywami nielateksowymi, a materiał, z jakiego są wykonane, jest bardziej elastyczny i subtelniejszy w dotyku niż klasyczny lateks. Prezerwatywy nielateksowe pokochają oczywiście alergicy, ale także osoby, które nie lubią charakterystycznego zapachu prezerwatyw.

Dodatkowa stymulacja

Producenci prezerwatyw mają też specjalne propozycje dla panów, którzy chcą zapewnić swoim partnerkom wyjątkowe doznania. Takie osoby mają do wyboru prezerwatywy z prążkami lub wypustkami, które dzięki swojej nierównomiernej fakturze dodatkowo stymulują obydwie strony, powodując intensywniejsze doznania. Tego typu prezerwatywą jest Durex Pleasuremax, wyposażona w wypustki i prążki rozłożone w taki sposób, by stymulować oboje partnerów, a przy tym łatwa w założeniu i powleczona środkiem nawilżającym. Dzięki specjalnej technologii wytwarzania Durex Pleasuremax cechują się również bardzo przyjemnym, neutralnym zapachem, dzięki czemu w pełnym komforcie można oddać się wspólnym uniesieniom. Popularnym czynnikiem stymulującym w prezerwatywach tego typu są też żele chłodzące i rozgrzewające.

Prezerwatywa skrojona na miarę

Na szczęście mamy okazję żyć w czasach, w których producenci środków antykoncepcyjnych poza maksymalnym poziomem zabezpieczenia mogą zaoferować również zróżnicowaną gamę produktów dla osób o nietypowych gustach i niestandardowych potrzebach. Niezależnie od tego, czy potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie, czy może chodzi o dodatkową stymulację, każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Należy jedynie pamiętać o kupowaniu prezerwatyw w sprawdzonych sklepach stacjonarnych i internetowych, a także odpowiednim ich przechowywaniu (np. bez narażania ich na działanie promieni słonecznych i uszkodzenia mechaniczne), tak by bez stresu i skrępowania cieszyć się łóżkowymi doznaniami.

Related posts

Ból fantomowy – definicja, przyczyny, leczenie

Które odpady medyczne są szczególnie niebezpieczne?

Do jakich potraw warto wybrać mięso mielone z indyka?