Zdrowie

Laser Vectus – z jakimi problemami estetycznymi sobie poradzi?

Nieustający ani na chwilę postęp techniczny każdego roku odsłania przed nami coraz to liczniejsze możliwości. Dotyka on każdej sfery naszego życia i sprawia, że to, co kiedyś zdawało się być czymś abstrakcyjnym, obecnie przyjmuje realną postać. Wielu innowacyjnych rozwiązań doczekała się również medycyna estetyczna, która w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością, oferując ogrom wyjątkowych zabiegów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Laser Vectus i nowoczesne technologie

Jedną z ciekawszych technologii jest laser Vectus. Laser Vectus jest diodowym laserem opierającym się na systemie opracowanym przez brytyjskich naukowców z Harvard University, a zatem jest to produkt, który został stworzony z wykorzystaniem najnowszych metod. Gwarancją wysokiej jakości jest nadany laserowi Vectus certyfikat FDA. Potwierdza on przede wszystkim bezpieczeństwo oraz skuteczność i wysoką jakość zabiegów nim wykonywanych.

Technologie zastosowanie w laserze Vectus

To, co wyróżnia laser Vectus to wyposażenie go w czytnik SkinTel, czyli czytnik poziomu aktywnej melaniny na skórze. Jest on przykładany do skóry w miejscu, z którego ma zostać usunięte owłosienie  i na podstawie otrzymanych wyników możliwe jest dobranie indywidualnych parametrów zabiegu, co również wyklucza ryzyko poparzenia. Laser medyczny Vectus jako jedyny na świecie został wyposażony w tak inteligentny i nowoczesny system.

Urządzenie te posiada także system Advanced Contact Cooling SM mający za zadanie chłodzenie skóry przed, w trakcie, jak i po emitowaniu światła. Na tym nie koniec, albowiem laser uważany jest za najszybszy na świecie (depilacja dużych powierzchni trwa zaledwie kilka minut), dodatkowo udoskonalony technologią Photon Recycyling SM, zwiększającą skuteczność jego działania i opierającym się na ponownym wykorzystaniu światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry.

Kiedy stosowany jest laser Vectus?

Laser Vectus jest urządzeniem diodowym wykorzystywanym w szczególności do

  • Usuwania w sposób trwały i bezpieczny owłosienia z każdej części ciała.
  • Usuwania przebarwień skóry.

Jest to urządzenie, które pozwoli na trwałe usunięcie owłosienia, bez względu na kolor włosów czy karnację naszej skóry. Jest przede wszystkim urządzeniem bezpiecznym, które sprawdzi się nawet u osób o bardzo jasnej karnacji lub z blond czy rudymi włosami.

Zabiegi laserem Vectus wykonywane mogą być przez cały rok, nawet latem! Co więcej, dzięki zastosowanym w nim technologiom każdy zabieg jest dużo bardziej skuteczny, co w efekcie przekłada się na mniejszą sumę wszystkich zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia.

Decydując się na zabieg z użyciem lasera Vectus, możemy także usunąć często nieestetyczne przebarwienia znajdujące się na powierzchni naszego naskórka.

Jakie efekty otrzymamy wybierając ten sposób depilacji? Użycie lasera Vectus zapewni naszej skórze wyjątkową gładkość bez niechcianego owłosienia. Trwałe usunięcie włosów jest możliwe dzięki temu, że urządzenie to niszczy żywą część włosa, czyli jego macierz.

Jak działa laser Vectus?

Jest to laser diodowy o długości fali 810 nm. To, co go wyróżnia, to duże powinowactwo melaniny, czyli barwnika włosa. Pierwszym etapem jest przyłożenia do skóry czytnika SkinTel, który pozwoli na określenie, jaką energię można zastosować, unikając jednocześnie oparzeń. Wszystko zatem odbywa się z troską o jak największe bezpieczeństwo pacjenta. Następnie wybierana jest wielkość głowicy w zależności od powierzchni włosów przeznaczonych do depilacji. Głowica zakończona jest warstwą szkła szafirowego, dzięki któremu skóra jest nieustannie chłodzona. Skuteczność zabiegu zagwarantowana jest przez to, że światło lasera zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co prowadzi do fototermolizy włoska mieszka włosowego, czyli jego termicznej destrukcji.

Related posts

Gdzie stosuje się kontenery sterylizacyjne?

Trądzik różowaty – jakie czynniki mają wpływ na skuteczność leczenia?

Na co dziś najczęściej skarżą się rodzice małych dzieci?