Biznes Zdrowie

Protetyka – stały towarzysz pracy każdego implantologa. Zapisz się na szkolenie już dziś!

Być może planujesz rozwinąć swoje umiejętności protetyczne, ale nie wiesz z jakiego szkolenia skorzystać? Twoim celem jest zdobycie nowego doświadczenia, ale wymagasz rzetelnego podejścia? Zapewne tak jest. Związku z czym, warto zapisać się na zaawansowane szkolenie stomatologiczne pozwalające nabyć nową wiedzę, bądź rozszerzyć tą już posiadaną. Ucząc się od ekspertów, bez problemu każdy dentysta będzie potrafił dokonywać różnych uzupełnień protetycznych, a następnie przyswojone umiejętności przenieść do swojego gabinetu.

Na czym polega szkolenie – protetyka zaawansowana i okluzja?

Szkolenie Protetyka zaawansowana i okluzja to przede wszystkim możliwość poszerzenia swojej wiedzy z dziedziny protetyki. Program szkolenia obejmuje dwa dni intensywnej nauki. Dodatkowo, uczestnik szkolenia otrzymuje aż 14 punktów edukacyjnych.

Pierwszy dzień szkolenia to stopniowe wprowadzanie do tematyki implantologii i nowoczesnej protetyki. W ramach tego zagadnienia, uczestnik zapoznaje się z materiałami, instrumentami oraz narzędziami niezbędnymi do pracy w gabinecie implantologicznym. Następnie uczestnik uczy się jak prawidłowo zaplanować leczenie implantoprotetyczne, opierając się na najważniejszych elementach. Po pierwsze, należy przeanalizować zasady okluzji oraz kwestie estetyczne. Kolejno, nabyć podstawowe informacje na temat rekonstrukcji wysokości zwarcia m.in. wax up i mock up. Inne elementy planowania to: kwestia łuku twarzowego, przygotowanie ortodontyczne i harmonogram czasowy i finansowy leczenia. Ostatnie zagadnienie teoretyczne omawiane podczas pierwszego dnia szkolenia to rozległe uzupełnienia protetyczne wsparte o wszczepy. W ramach tego przedstawia się następujące terminy:

  • uzupełnienia ruchome (precyzyjne elementy retencyjne: locator, belka) i etapy pracy klinicznej,
  • uzupełnienia stałe (przykręcane, cementowane) i etapy pracy klinicznej
  • korony na implantach: Zblokowane czy pojedyncze? Jakie wybrać?
  • współpraca i zasady komunikacji z pracownią protetyczną
  • uzupełnienia tymczasowe – możliwości, wykorzystywane materiały.

Jeśli chodzi o część praktyczną pierwszego dnia szkolenia, to uczestnicy mają możliwość przełożenia teorii na praktykę. Prowadzący zajęcia pokazuje w jaki sposób ustalić wysokość zwarcia, relację centralną oraz w jaki sposób przełożyć na praktykę zasady estetyczne. Ponadto, uczestnik posiada możliwość indywidualnego wykonania korony tymczasowej akrylowej metodą bezpośrednią, modelowania profilu wyłaniania, wycisku, korony tymczasowej modelującej profil wyłaniania oraz dokonać indywidualizacji transferu do profilu wyłaniania.

Podczas drugiego dnia szkolenia, uczestnik zapoznaje się z kolejnymi zagadnieniami dotyczącymi zaawansowanej protetyki, zaczynając od kwestii doboru odpowiednich koron, poznając różnicę pomiędzy koronami przykręcanymi, a cementowanymi. Zostają również rozwiane takie kwestie jak unikać komplikacji, jakie materiały dobrać, jak cementować, w jaki sposób wykorzystywać technologię CAD i CAM.

Co uczestnik otrzymuje w ramach szkolenia? 

Każdy uczestnik szkolenia -protetyka zaawansowana i okluzja otrzymuje od organizatora:

  • Niezbędne materiały szkoleniowe,
  • Posiłek, przekąski i przerwy kawowe,
  • Certyfikat, potwierdzający nabyte umiejętności,
  • 6-miesięczny bezpłatny dostęp do strefy E-learning DSI,
  • Konsultacje indywidualne z ekspertem do 2 tygodni po odbytym szkoleniu.

Jak zapisać się na szkolenie – protetyka zaawansowana i okluzja? 

Aby zostać uczestnikiem szkolenia wystarczy zarejestrować swoje zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza na stronie podmiotu organizującego szkolenie. System rejestracji opiera się na otrzymaniu na podany adres mailowy niezbędnych informacji do podjęcia kolejnych kroków. Następnie należy wpłacić zaliczkę w formie 10% wartości szkolenia, a 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia uregulować pozostałą należność pieniężną. W przypadku chęci rezygnacji ze szkolenia, należy poinformować organizatora co najmniej 60 dni przed jego rozpoczęciem. Podmiot szkoleniowy gwarantuje zwrot wpłaconej gotówki. Warto pamiętać, że skuteczna rejestracja zależy od kolejności zgłoszenia.

Inspirowane: dsi-edu.com – szkolenia dla stomatologów

Related posts

Lina asekuracyjna i uprząż, czyli podstawowe wyposażenie alpinisty przemysłowego

Implanty zębowe – dlaczego nie warto zwlekać z zabiegiem?

Sprawdzone sposoby walki z dentofobią