Dom i ogród

Pleśń w łazience – jak ją usunąć?

Pleśń w łazience to częsty problem, ponieważ w pomieszczeniu tym panuje wilgoć. Ważne jest jak najszybsze usunięcie grzybów, aby nie dopuścić do ich rozprzestrzeniania się. Pomóc może chemia profesjonalna, czyli preparaty zawierające odpowiednie składniki. Preparaty usuwają i chronią przed powstawaniem grzybów.

Dlaczego pleśń w łazience jest niebezpieczna dla zdrowia?

Pleśń to grzyb, którego zarodniki unoszą się w powietrzu. To powoduje, że łatwo dostają się do układu oddechowego i krwiobiegu. Taki długotrwały stan w organizmie może wywoływać choroby płuc, oskrzeli, alergie i zaburza proces regeneracji organizmu. Szczególnie niebezpieczna jest czarna pleśń, która pojawia w łazience. Jest to spowodowane dużą wilgocią, która kumuluje się w zakamarkach kabiny prysznicowej, za szafkami i w kątach pomieszczenia. W przypadku tego grzyba z rodziny Aspergillus środowisko w łazience jest jednym z najbardziej pożądanych. Grzyby tego typu rozwijają się w temperaturze od 6°C do 45°C. Z czasem ich zarodniki mogą rozprzestrzeniać się na inne pomieszczenia, np. kuchnię. Dlatego warto zwalczyć grzyba, jak tylko go zauważymy. Skutecznie działa chemia gospodarcza, ponieważ tego typu preparaty zawierają skuteczny skład, który całkowicie likwiduje grzyba i zapobiega jego powstawaniu.

Jak zapobiegać pleśni w łazience?

Pleśń nie musi być obecna w łazience, o ile spełnionych jest kilka ważnych warunków. Chemia profesjonalna pomaga szybko usunąć pleśń i zapobiega jej powstawaniu oraz nie wymaga dużego nakładu pracy. Poza preparatami, warto zastosować kilka wskazówek:

  1. Przewietrzyć łazienkę kilka razy dziennie przez 10-15 minut – niezależnie od temperatury na zewnątrz. Podczas wietrzenia łazienki, warto zamknąć drzwi, aby ciepła para wodna nie rozchodziła się po mieszkaniu.
  2. Zainstaluj wentylator w łazience bez okien. Jeśli w łazience nie ma okien, należy zainstalować wentylator elektryczny, aby usunąć wilgoć z pomieszczenia. Alternatywnie możesz otworzyć drzwi do łazienki po wzięciu prysznica, a następnie otworzyć okno w sąsiednim pokoju, aby pozbyć się wilgotnego powietrza. Drzwi do innych pomieszczeń powinny być w tym czasie zamknięte, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wilgoci.
  3. Wytrzyj wilgotny obszar ręcznikiem. Mokre ściany i podłogi należy wytrzeć natychmiast po kąpieli lub prysznicu, aby zapobiec pozostawaniu wilgoci w pomieszczeniu przez dłuższy czas. Natomiast, w których gromadzi się wilgoć, warto zastosować preparat Forlux.
  4. Otwórz drzwi kabiny prysznicowej. Aby zapobiec stagnacji gorącego i wilgotnego powietrza pod prysznicem, które sprzyja tworzeniu się pleśni.

Forlux przeciw pleśni w łazience

ForLux to preparat, który służy do usuwania pleśni z powierzchni ścian i podłóg. Posiada silne właściwości myjące. Doskonale usuwa ślady pleśni ze ścian, podłóg, kabin prysznicowych, szczelin i spoin. Skuteczny przeciwko grzybom, algom i mchom. Warto pamiętać, że w miejscach, w których gromadzi się pleśń, łatwo kumulują się drobnoustroje chorobotwórcze oraz unosi się nieprzyjemny zapach. Preparat doskonale go usuwa oraz pozostawia czyste i lśniące powierzchnię. Posiada przyjemny zapach i jest łatwy w stosowaniu.

Chemia gospodarcza to skuteczny sposób na pleśń w łazience, który warto stosować. Odpowiednie preparaty nie tylko usuwają grzyba, lecz także zapobiegają jego powstawaniu. Warto stosować je systematycznie, aby utrzymać czystość i higienę w łazience.

Related posts

Wysokie wnętrza – jakie oświetlenie będzie odpowiednie?

Do czego służy automatyczny przełącznik faz?

Sprawdź, jakie przydatne akcesoria znajdziesz w sklepie militarnym