Dom i ogród Zdrowie

Do jakich potraw warto wybrać mięso mielone z indyka?

Mięso z indyka posiada cenne walory odżywcze. Jest źródłem wielu ważnych witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jako przykłady można wymienić:

– fosfor, odpowiedzialny za gospodarkę wodną,

– potas, warunkujący trwałość kości,

– magnez, wspomagający dotlenienie wszystkich komórek organizmu,

– cynk, regulujący reakcje immunologiczne,

– witaminy grupy B, odpowiedzialne za pracę układu nerwowego

i wiele, wiele innych cennych składników odżywczych.

Gwarancja smaku

Mięso drobiowe z indyka jest lekkie i smaczne. Z uwagi na niską zawartość tłuszczu jest bardzo dobrze przyswajalne, na co wpływa również dość duża obecność białka. Ponadto mięso mielone z indyka kusi swoimi walorami smakowymi oraz zapachowymi. Polecane jest głównie dla alergików, a także dla osób, które cenią sobie kwintesencję smaku wydobytą z każdej potrawy.

Włączenie mięsa z indyka do swojej diety to świetny krok dla wszystkich, którym zależy na zdrowym odżywianiu. Z uwagi na wysoką zawartość białka zaleca się spożywanie potraw zawierających mięso mielone z indyka przyszłym mamom, dzieciom oraz osobom starszym. Wiadomo już, że mięso mielone z indyka jest nieopisane w swych właściwościach, zarówno prozdrowotnych, jak i smakowych. Rodzi się więc pytanie: do jakich potraw warto wybrać mięso mielone z indyka?

Tradycyjne kotlety mielone

Smak tradycyjnych, ciężkich kotletów mielonych z mięsa wieprzowego, można nieco urozmaicić poprzez dodanie indyczego mięsa mielonego. Zmieni to nieco smak kotletów i urozmaici codzienne menu. Dodatek mięsa z indyka zagwarantuje lepszą przyswajalność kotletów oraz korzystnie wpłynie na procesy trawienne. Przepyszne są również kotlety mielone wykonane tylko na bazie mięsa indyczego. Są one zdecydowanie lżejsze, a podane z ziemniaczkami i surówką idealnie nadają się na obiad.

Krokiety z mięsem?

W niektórych rejonach naszego kraju dodatek mięsa do krokietów to nic nadzwyczajnego. Są jednak tereny, w których naleśniki przygotowuje się wyłącznie z kapustą i grzybami. Potrawa wzbogacona mięsem będzie o wiele bardziej syta. Krokiety z mięsem smakują wybornie, a jeszcze lepiej jeżeli jest to mięso mielone z indyka. Dokładnie zmielone mięso to pyszny i aromatyczny farsz. Będzie to idealna potrawa  dla dzieci, które za mięsem nie przepadają, a przecież w okresie dorastania minerały w nim zawarte są niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Spaghetti z indykiem

Kolejna świetna opcja dla przeciwników mięsa wieprzowego. Mięso mielone z indyka świetnie pasuje do przyrządzenia sosu do makaronu. Taka potrawa może również przybrać dietetyczną formę. Wystarczy wybrać pełnoziarnisty makaron i polać go lekkim sosem na bazie drobiu z indyka, a w efekcie zostanie otrzymany smaczny, szybki i zdrowy posiłek.

Lasange z indykiem

Następny dowód na to, że można jeść smacznie i zdrowo. Jako dodatek do lasange warto wybrać mięso mielone z indyka. Świetnie wkomponuje się w całą potrawę, a w dodatku zagwarantuje niezbędne ilości wszystkich ważnych makro- i mikroelementów.

Chude, smaczne i zdrowe mięso z indyka to bez wątpienia jeden z lepszych wyborów na obiad. Warto włączyć ten smaczny element żywienia do swojej diety. Bliższe spotkania z mięsem mielonym z indyka gwarantują nie tylko nieopisane wartości prozdrowotne. Przy tych wszystkich ważnych funkcjach, jakie pełnią witaminy i minerały zawarte w indyczym mięsie, wykazuje ono niezwykle atrakcyjne walory smakowe.

Inspirowane: Kiszeczka.pl – sklep mięsny Warszawa

Related posts

Które odpady medyczne są szczególnie niebezpieczne?

Pleśń w łazience – jak ją usunąć?

Jak znaleźć przeciek w ścianie?