Lifestyle

Nici liftingujące – jak to działa?

Nici liftingujące mają znacznie szersze zastosowanie, niż by się wielu osobom mogło wydawać. Choć kojarzone są przede wszystkim z medycyną estetyczną, warto wspomnieć również o tym, że już od bardzo dawna są niezbędne w wielu skomplikowanych i wymagających bardzo dużej precyzji zabiegach chirurgicznych wykonywanych w urologii, ginekologii czy mikrochirurgii oka.

Jak działają nici liftingujące? 

Nici liftingujące, choć kojarzone są głównie z medycyną estetyczną, do poprawiania urody wykorzystywane są od 2008 roku – pomysł ten opatentowany został przez naukowców z Korei Południowej. Jak się okazało, był to pomysł bardzo dobry, ponieważ zastosowanie nici liftingujących niesie ze sobą naprawdę spektakularne efekty. 

Nici muszą zostać  wprowadzone w głębsze warstwy skóry, gdzie przyczynią się nie tylko do jej napięcia – dodatkowo pobudzą również produkcję kolagenu pozytywnie wpływającego na utrzymanie młodszej, bardziej jędrnej i sprężystej skóry. Nici dla wiele stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu wykonywanego przez chirurgów plastycznych. Warto również wspomnieć o tym, że nici poza tym, że pobudzają wytwarzanie kolagenu, dodatkowo znacząco zwiększają syntezę elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Zastosowanie nici liftingujących najlepsze efekty daje u pacjentów pomiędzy 35. a 65. rokiem życia. Zabieg jest nieinwazyjny, a przy tym niespecjalnie bolesny. Zastosowanie mikronici doskonale zastąpi użycie skalpela.

Kiedy zastosowanie nici liftingujących będzie dobrym wyborem?

Nici liftingujące w naturalny sposób unoszą i podtrzymują tkanki skóry – niezawodnie zatem będą się sprawdzały w przypadku skóry, na której widoczne są już pierwsze oznaki starzenia. To niezastąpione rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania innej metody odmładzania skóry, czyli na obszarze podbródka, szyi i gładzizny czołowej.

Kiedy nici liftingujące dadzą najlepsze efekty? Zabieg zalecany jest przede wszystkim osobom, dla których problem stanowi:

  • utrata owalu twarzy,
  • utrata jędrności i napięcia skóry,
  • podwójny podbródek,
  • opadające brwi,
  • pionowa i pozioma zmarszczka czoła,
  • worki i zasinienia pod oczami.
Warto podkreślić, że nici liftingujące mogą być stosowane nie tylko do korygowania niedoskonałości na twarzy – można z powodzeniem stosować je również na innych obszarach ciała np. do walki z rozstępami, przy utracie jędrności i kształtu piersi czy łagodzeniu skutków przeprowadzanych zabiegów liposukcji.

Rodzaje nici liftingujących

Obecnie znanych i wykorzystanych jest mnóstwo rodzai nici liftingujących. Te, które mają być zastosowane w danym przypadku, zależy przede wszystkim od spodziewanych efektów oraz stanu skory pacjenta. Najczęściej wykorzystywane nici liftingujące to APTOS, PDO oraz Barb.

Related posts

Oszczędne ogrzewanie domu gazem płynnym propan

Dla każdego coś zdrowego, czyli wegańska biała czekolada

Body positivity – trend, który daje wolność