Dom i ogród Motoryzacja

Sprawdź, jakie przydatne akcesoria znajdziesz w sklepie militarnym

Zapraszamy do stworzonego przez nas największego w Polsce profesjonalnego centrum mundurowego i militarnego, w którym zaopatrują się przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, Policji i innych służb mundurowych, a także klienci indywidualni i instytucjonalni, którzy w swojej działalności wykorzystują ubiory i akcesoria mundurowe i militarne. Odbiorcami naszych produktów są także fani militariów, survivalu, outdooru, ASG i aktywnej turystyki. Wśród sympatyków WPH i WPHMILITARIA są także byli komandosi jednostek specjalnych, którzy doceniają profesjonalizm i wysoką jakość oferowanych przez nas produktów i usług.
Przekonaj się jak wiele akcesoriów przydatnych każdemu, znajduje się w asortymencie naszego sklepu.

1. Siatki maskujące

Siatki maskujące to najlepszy kamuflaż. Są one oczywiście używane przez wojsko w działaniach militarnych i bojowych w celu zamaskowania pojazdów, oporządzenia czy zabudowań. Dobre siatki charakteryzują się kilkoma podstawowymi właściwościami. Przede wszystkim ważne jest, aby nie odbijały światła. Istotną cechą jest również ich odporność na czynniki atmosferyczne. Solidnie wykonana siatka maskująca jest odporna na deszcz, dzięki czemu nie absorbuje wody. Jest też bardzo trwała. Warto decydować się na te, wykonane z materiałów najlepszej jakości, które nie ulegają przetarciom i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Siatki maskujące używane są przez myśliwych, w paintballu, są także przydatne w życiu codziennym i mogą mieć zaskakujące zastosowanie np. w ogródkach działkowych czy na tarasach domków letniskowych, aby utrzymać cień w nasłonecznionych miejscach można rozwiesić taką siatkę maskującą. Idealnie potrafią wkomponować się w krajobraz, nie zakłócając przy tym jego naturalności.

  1. Bielizna termoaktywna

Elementy bielizny termoaktywnej są najczęściej wykonane z syntetycznej dzianiny. Dzianina ta ma zdolność sprawnego odprowadzania pary wodnej i potu ze skóry, pozostawiając ją suchą. Posiada właściwości termoizolacyjne (chroni skórę przed przegrzaniem i przed przechłodzeniem). Skuteczne odprowadza pot na zewnątrz. Dodatkowym plusem bielizny termoaktywnej jest jej elastyczność, dzięki której idealnie przywiera do powierzchni skóry. Skomponowana z odpowiednimi bluzami ocieplającymi tworzy warstwę dobrze izolującą ciepło. Połączona z kurtkami z membrany półprzepuszczalnej stanowi świetną barierę dla wiatru i deszczu. Doskonale sprawdzi się dla osób wykonujących sporty ekstremalne, miłośników turystyki, łowiectwa czy jeździectwa.

Jedną z najpopularniejszych i sprawdzonych firm oferujących bieliznę termoaktywną jest GRAFF. Proponujemy profesjonalne rozwiązania z tej firmy m.in. linię GRAFF-BIOACTIV, która jest antybakteryjna, antyalergiczna, delikatna, sprężysta idealnie przylegała do ciała. Właściwości swe zawdzięcza dzięki zastosowaniu do produkcji specjalnej dwuwarstwowej dzianiny, wykonanej z włókien poliamidowych i mikro włókien ,,Meryl Skinlife’’ poddanej specjalnej obróbce. ,,Meryl Skinlife’’ to unikalna struktura mikro-włókien pokrytych jonami srebra.

  1. Kamizelki taktyczne wojskowe

Profesjonalne kamizelki taktyczne zawierają szereg systemów, kieszeni, kabur, ładownic, przez co w skuteczny sposób doposażają kamizelkę oraz zwiększają jej zakres ładunkowy. Oprócz typowych właściwości tego oporządzenia, dobre gatunkowo kamizelki taktyczne wojskowe tworzą warstwę izolującą ciepło, chronią przed deszczem oraz mrozem. Taktyczne kamizelki są przeznaczone głównie dla specjalnych oddziałów wojska oraz policji. Nie można jednak pominąć istotnego zastosowania tego rodzaju sprzętu przez wszystkich pasjonatów militariów. Kamizelki taktyczne wojskowe świetnie sprawdzą się również dla myśliwych podczas wielogodzinnych polowań, prowadzonych często w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest to również doskonała opcja dla wszelkich całorocznych form rekreacji odbywających się na świeżym powietrzu. Ostatnio sporą popularnością cieszą się sporty outdoorowe, podczas wyprawy górskiej do kamizelki taktycznej można dopinać różne elementy wyposażenia piechura bez konieczności noszenia plecaka.

Umundurowanie

Nie zapominajmy jednak o osobach, do których w pierwszej kolejności kierowany jest asortyment sklepów mundurowych i militarnych WPH. Oprócz wszystkich niezbędnych elementów stroju używanego w warunkach terenowych butów czy różnego rodzaju akcesoriów znajdujących zastosowanie w działaniach militarnych, w tego rodzaju sklepach można znaleźć elementy munduru galowego, wyjściowego czy polowego.

Elementem oficjalnego munduru jest oczywiście sznur. Należy tu jednak zaznaczyć, że dobór tej składowej nie wcale nie jest taki oczywisty. Każdy rodzaj militarnego zrzeszenia w zależności od rangi posiada określony dla siebie wzór. Jako przykład warto tutaj przytoczyć sznur oficerski. Kierowany do policji i przedstawicieli innych służb mundurowych. Sznur oficerski składa się z warkocza splątanego z trzech plecionek oraz dwóch plecionek pojedynczych.

Related posts

Remont wnętrz – szpachla i gładź wysokiej jakości

Doświetlanie roślin w okresie jesienno-zimowym

Wanna z kamienia – na co zwrócić uwagę?