Biznes

Jak usprawnić pracę na farmie drobiu?

Jeszcze jakiś czas temu wiele czynności na farmie drobiu musiało być wykonanych ręcznie, co wymagało od pracowników większych nakładów pracy. Ponadto zajmowało znacznie więcej czasu co, przekładało się również na koszty. Na szczęście obecnie pojawia się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na ich zautomatyzowanie, a tym samym usprawnienie pracy.

Dlaczego regularna wymiana ściółki w kurniku jest tak ważna?

Regularna wymiana ściółki jest jedną z ważniejszych czynności wykonywanych na farmie drobiu. Zwierzęta mają z nią stały i bliski kontakt dlatego jakość ściółki w dużym stopniu wpływa na ich stan zdrowia.

Zadaniem ściółki w kurniku jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności poprzez wchłanianie wody pochodzącej z odchodów zwierząt, a także tej rozlanej z poideł. Jeśli nie będzie regularnie wymieniana, jej wilgotność może niebezpiecznie wzrosnąć. Może prowadzić do zwiększenia stężenia siarkowodoru, amoniaku, a także rozwoju grzybów, pleśni oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów.

Wymiana ściółki to bardzo ważny, ale zarazem czasochłonny proces wymagający dużej precyzji. Dlatego jego zautomatyzowanie może znacznie ułatwić pracę na farmie drobiu.

Ścielarka do słomy — sprzęt, który pomaga w łatwiejszym wykonywaniu pracochłonnych zadań

Proces obróbki słomy jest czasochłonnym zajęciem. Wymaga dużej precyzji przy rozdrabnianiu oraz rozrzucaniu materiału na ściółkę dla drobiu. Dlatego jeśli chcemy usprawnić pracę na farmie warto zainwestować w ścielarkę do słomy do kurnika, która pomoże w pełni zautomatyzować ten proces.

Tego typu sprzęt pomaga nie tylko w szybszych wykonaniu czasochłonnych zadań. Dzięki niemu możemy rozłożyć ściółkę równomiernie co, przekłada się również na dobrostan zwierząt. Na rynku dostępne są, m.in. ścielarki dające możliwość przeprowadzenia prac przy dwóch prędkościach wirnika turbiny, a także posiadające zaczep z regulacją kąta nachylenia i wysokości (dzięki niemu możemy podłączyć ścielarkę do słomy do ciągnika i dostosować ją do konkretnych zadań).

Oprócz tego, że tego typu sprzęt pomaga w rozłożeniu ściółki w kurniku, sprawdza się również w przypadku skutecznego oraz równomiernego rozdrobnienia bel siana, kiszonki oraz słomy. Wysokiej jakości ścielarka do słomy do kurnika radzi sobie zarówno z materiałem rolowanym w bele, formowanym w kostki, jak i sprasowanym.

Za pomocą tak nowoczesnego sprzętu możemy pociąć słomę od razu na mniejsze kawałki, co zwiększa jej zdolność do wchłaniania wody. Dzięki temu spełnia ona dłuższej swoje funkcje, przez co nie ma konieczności dościelania. Takie rozwiązanie nie tylko skraca czas pracy, ale także obniża koszty ściółkowania.

Ponadto ścielarka do słomy może pomóc nam nie tylko w rozdrabnianiu materiału na ściółkę i jego równomiernym rozprowadzaniu w całym kurniku. Jest to sprzęt, który posiada funkcje umożliwiające przygotowywanie zbilansowanych pasz i podawanie pokarmu.

Ścielarka, która pomaga w pełni zautomatyzować proces rozdrabniania bel siana, kiszonki i słomy, a także w ich równomiernym rozłożeniu jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla dużych farm drobiu. W ich przypadku tego typu procesy wykonywane za pomocą zwykłych wideł są mało wydajne i niewystarczające. Niewątpliwą zaletą w przypadku farm z dużą ilością zwierząt jest również fakt, że tego typu sprzęt pomaga również w rozprowadzaniu pokarmu.

Related posts

Jak zadbać o porządek w biurze?

Gdzie zlokalizować hurtownię odzieży?

Jakie warunki trzeba zachować podczas transportu napojów?