Biznes

Jak znaleźć tani nocleg w Warszawie?

Zwiedzanie Warszawy może nam zająć od kilku lub kilkanaście dni. Jeżeli planujemy wycieczkę po stolicy warto ją dokładnie zaplanować, aby wiedzieć, co warto zwiedzić, i w jakim kierunku się udać. Zanim udamy się jednak w drogę pomyślmy nad sposobem dojazdu do miasta, oraz zarezerwujmy nocleg.

Niekoniecznie centrum

Szukając noclegu głównym kryterium dla większości turystów jest cena. Warto ją porównać i szukać atrakcyjnych ofert, ponieważ rozstrzał cenowy w stolicy jest ogromny. Choć sporo zależy od standardu, to bardzo często głównym wyznacznikiem ceny jest lokalizacja obiektu. Najdroższe noclegi są w samym centrum miasta, blisko Dworca Centralnego oraz Starego Miasta. Turyści odruchowo wybierają te opcję, ze względu na teoretyczną dogodność lokalizacji i bliskość ważnych obiektów. To niestety nie zawsze trafione rozwiązanie, które może sporo kosztować. Nie dość, że przepłacamy, to na dobrą sprawę wiele nie zyskujemy. Po pierwsze Warszawa jest tak dużym miastem, że nie da się wybrać noclegu, będącego blisko każdego obiektu. Bez różnicy na to, gdzie zdecydujemy się nocować, konieczne będzie przemieszczanie się po mieście. Po drugie i najważniejsze: stolica jest tak dobrze skomunikowana, że nawet dojazd z dalszych dzielnic do centrum, nie powinien być żadnym problemem. Komunikacja miejska kursuje w dzień i w nocy i to z bardzo dużą częstotliwością. Szukając więc miejsca noclegowego, warto poszukać w obiektach poza głównym centrum miasta. Dobrym rozwiązaniem jest wybór obiektów Warszawy Zachodniej. Ta część miasta jest bardzo dobrze połączona z centrum. Dojazd do Warszawy Zachodniej istnieje z każdego miejsca w kraju, ponieważ znajduje się tu ogromny dworzec kolejowy.

Rodzaj obiektu noclegowego

Do wyboru mamy wiele obiektów noclegowych, w różnych przedziałach cenowych. Możemy wybrać z eleganckich hoteli, apartamentów czy prywatnych kwater. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nocleg w hostelu, który łączy w sobie cechy małego hotelu z budżetową i przystępną ceną. Obiekty te oferują zarówno pokoje dwu-, trzy-, jak i wieloosobowe. Te ostatnie to dobre rozwiązanie, jeżeli podróżujemy większą grupą. Jeśli cenimy sobie prywatność, wybierzmy hostel dla mniejszej ilości osób. Zazwyczaj są to duże i sprawdzone obiekty, co daje nam pewność rezerwacji, bez ryzyka oszustwa. Dodatkowo obiekty zazwyczaj położone są w dogodnej lokalizacji, blisko niezbędnych obiektów użyteczności publicznej.

Co warto zwiedzić w stolicy?

Hostel w Warszawie Zachodniej, to świetna baza wypadowa na całą Warszawę. Zatrzymując się w tym miejscu, możemy rozpocząć zwiedzanie od zachodniej strony miasta. Jeśli cenimy bliskość natury i spacery na świeżym powietrzu, możemy skorzystać z wizyty w Parku Szczęśliwickim lub udać się na Pole Mokotowskie. Kierując się w stronę centrum, koniecznie trzeba zajrzeć do Muzeum Powstania Warszawskiego, obowiązkowego punktu, nie tylko dla każdego warszawiaka, ale również i turysty. Warto odwiedzić to miejsce w niedzielę, kiedy obiekt zapewnia bezpłatne wejścia. Wybierając się do ścisłego centrum miasta, warto ruszyć w drogę koleją. Dojazd zajmie nam dosłownie kilka minut. Wówczas możemy udać się na spacer pod Pałac Kultury i Nauki, następnie dalej słynną Marszałkowską do Ogrodu Saskiego, pod Grób Nieznanego Żołnierza, a później Pałac Prezydencki i Stare Miasto.

Jeżeli interesuje nas zwiedzanie miasta po drugiej stronie Wisły, również z Warszawy Zachodniej dojedziemy tam koleją, co zajmie maksymalnie 15 minut. Następnie zwiedzić możemy Stadion Narodowy lub warszawskie ZOO.

Jak widać nie warto przepłacać za drogie i pozornie prestiżowe noclegi w centrum miasta, kiedy właściwie cała stolica jest dostępna z każdej strony Warszawy. Wybierając nocleg w hostelu w Warszawie Zachodniej gwarantujemy sobie dogodną lokalizację, z której dotrzemy w każde miejsce w mieście. Dodatkowo atrakcyjne ceny za tego rodzaju obiekty pozwalają na znaczną oszczędność finansową, zwłaszcza w porównaniu z obiektami w Śródmieściu.

Inspirowane: patchworkhostel.pl – hostel Warszawa

Related posts

Nowoczesne wycinarki laserowe – jakie funkcje oferują?

Jesteś fanem wina i chcesz połączyć pasję z pracą zawodową? Postaw na kurs sommelierski!

Usługi księgowe dla firm zagranicznych rozpoczynających działalność w Polsce