Dziecko

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola międzynarodowego?

Międzynarodowe przedszkola od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. W takiej placówce maluch nie tylko szybciej się rozwinie, chociażby poprzez naukę języków obcych, ale również będzie miał możliwość poznania innych kultury i zagranicznych kolegów. Dlaczego jeszcze warto posłać dziecko do przedszkola międzynarodowego?

Na czym polegają zajęcia w przedszkolu międzynarodowym?

Przedszkola międzynarodowe, tak jak inne tego typu placówki przeznaczone dla najmłodszych skupiają się na tym, aby realizować podstawę programową i jednocześnie uczyć poprzez zabawę. Takie przedszkola kładą jednak dużo większy nacisk na naukę języków obcych. Oprócz polskiego opiekuna grupy, często dodatkowo zajęcia prowadzi lektor lub native speaker, który rozmawia z maluchami jedynie w języku obcym. Dodatkowo, odbywają się lekcje muzyczne, aktorskie czy taneczne, rozwijające talenty i zdolności dzieci. Często w takich przedszkolach, grupy są dużo mniejsze niż w innych publicznych placówkach, dlatego nauczyciel może do każdego podejść indywidualnie i dostosować program nauki do umiejętności danego dziecka.
Wiele przedszkoli międzynarodowych oferuje ponadto dodatkową naukę trzeciego języka. Lekcje odbywają się kilka razy w tygodniu i trwają nieco krócej niż podstawowe zajęcia, jednak ich forma jest na tyle przyjazna, że najmłodsi nawet nie zdają sobie sprawę z tego, że w taki sposób również się uczą. Poprzez naukę języków obcych dziecko nie tylko nabierze nowych umiejętności, ale również otworzy się na świat, nowe kultury i pozna inne tradycje.

Jak wybrać odpowiednią placówkę?

Dobre przedszkole międzynarodowe powinno nie tylko zadbać o odpowiednią naukę języków obcych, ale również zapewnić naszym pociechom komfort i przyjazną atmosferę. Warto zwrócić też uwagę, na ofertę zajęć dodatkowych oferowanych przez taką placówkę tak, aby pokrywały się one z zainteresowaniami dziecka. W dobrym przedszkolu musi się również znaleźć opieka lekarska, logopeda oraz psycholog.
Decydując się na wybór placówki, dobrze jest wcześniej zapoznać się z opiniami rodziców maluchów, które już do niej uczęszczają. Na różnych forach czy grupach internetowych opiekunowie wymieniają się poglądami i komentarzami na temat funkcjonowania danego przedszkola. Można również odpowiednio wcześniej udać się do dyrekcji takiego przedszkola, porozmawiać z nauczycielami oraz zapoznać się z ofertą i programem zajęć.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola międzynarodowego?

Zapisanie malucha do przedszkola międzynarodowego z pewnością ma wiele zalet. Oprócz szczegółowej, bardziej rozbudowanej nauki języków obcych, dziecko dostaje możliwość poznania rówieśników z całego świata. Do takich placówek uczęszczają często dzieci z rodzin mieszanych, mających rodziców z innej narodowości lub pochodzące z rodzin imigranckich. Przez kontakt z różnymi przedszkolakami, maluch uczy się otwartości na świat, innych ludzi, akceptacji i tolerancji na osoby o innym kolorze skóry lub pochodzące z zagranicy. W przyszłości z pewnością zaowocuje to lepszym zawieraniem kontaktów w pracy lub negocjowaniem umów ze światowymi inwestorami.
Posyłając swoją pociechę do placówki międzynarodowej, należy również pamiętać, że w takim miejscu, dziecko odpowiednio podnosi umiejętności językowe, rozwijając równocześnie aparat mowy i nabywając zdolności lingwistyczne.

źródło: thamesbritishschool.pl – international kindergarten Warsaw

Related posts

Lęki u dziecka przed snem – co możesz na to poradzić?

Na czym polega metoda integracji sensorycznej?

Najskuteczniejsze mnemotechniki